Jabłonki foodtruck

Jabłonki Swawole 2021 w Sandomierzu – dołącz swoje wydarzenie do interaktywnej mapy wydarzeń

Morze sadów rozciągające się aż po horyzont – tak w krótkich słowach można opisać krajobraz wokół Sandomierza. Gdzie, jak nie tu, świętować smak najlepszych polskich jabłek? Jeśli organizujesz wydarzenie związane z naszymi najlepszymi jabłkami, już dziś bezpłatnie dołącz je do interaktywnej mapy. Jesteś sadownikiem, sprzedajesz jabłkowe produkty, a może masz zupełnie inny pomysł na inicjatywę spod znaku jabłka? W ramach festiwalu Jabłonki Swawole 2021 pomożemy Ci dotrzeć z informacją o Twoim wydarzeniu do szerokiego grona odbiorców.

Symbol tego, co w Polsce najlepsze

Jabłko – najsmaczniejszy owoc w raju, który skusił Ewę, dziś ma zachęcać turystów do sprawdzenia, jak smakuje Polska i jej jabłkowe specjały. #Jabłonki to czas, gdy cieszymy się ze zbiorów dojrzałych we wrześniowym słońcu owoców. To okazja do tego, by organizować wydarzenia kulinarne, kulturalne i artystyczne oraz świętować to, co najlepsze w Polsce.

Świętowanie Jabłonek to wycieczki do malowniczych sadów i smakowanie lokalnych jabłkowych przysmaków. W tym roku Fundacja State of Poland wyszła z inicjatywą jednoczącą wszystkie jabłkowe wydarzenia w kraju w postaci interaktywnej mapy, do której można dołączać ze swoimi eventami. Dzięki temu wygodnemu, dostępnemu online rozwiązaniu, każdy ma możliwość bezpłatnego dodania swojego wydarzenia, a także zapoznania się z ofertą podobnych akcji z całej Polski.

Dodaj swoje wydarzenie w minutę

Pomysłodawcy mapy zachęcają do kreatywnego i szerokiego podejścia do tematu – wśród dołączanych inicjatyw mogą się pojawiać zarówno znane, ugruntowane w lokalnych tradycjach sadownicze wydarzenia, jak i zupełnie nowe, kameralne propozycje pikników, koncertów w sadach, degustacje cydru i potraw, gry terenowe i wiele innych.

Bogactwo owoców i sadowniczych tradycji

Sandomierz i jego okolice oferują wiele jabłkowych możliwości. Na uwagę zasługuje Sandomierski Szlak Jabłkowy. To kraina niezwykłych sadów, pysznych owoców, malowniczych krajobrazów, a także bogatej historii i ciekawych twórców.

Sandomierszczyzna to jeden z najciekawszych krajoznawczo ogrodniczych obszarów w naszym kraju. Natura obdarzyła ten kawałek Polski łaskawym klimatem – okolice Sandomierza mają specyficzny mikroklimat, który pozwala na wyprodukowanie owoców sandomierskich o tak charakterystycznym smaku i zapachu.  Zlokalizowane tu gospodarstwa agroturystyczne mogą zaoferować nie tylko pobyt w ciekawym zakątku Polski, ale także uatrakcyjnić go innowacyjnymi propozycjami tras Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego, wiodącego przez najciekawsze, najbardziej malownicze  i atrakcyjne miejsca powiatu sandomierskiego.

Dlatego już dziś zachęcamy sandomierskich sadowników, producentów i wszystkich organizatorów wydarzeń związanych z jabłkiem do wspólnego świętowania Jabłonek.

Dołącz do świętowania Jabłonek!

Więcej informacji pod adresem: https://jablonki.com/dodaj-wydarzenie/.

Fundacja State of Poland została powołana w 2019 r., by przedstawiać nasz kraj w nowym, inspirującym i oryginalnym kontekście trafiającym do serc społeczności międzynarodowej – jako miejsce atrakcyjne, stymulujące, z własnym jasno zdefiniowanym i unikalnym charakterem. Chcąc utrwalić obraz Polski innowacyjnej i przodującej w wielu dziedzinach, koncentrujemy się głównie na obszarze ekonomicznym i gospodarczym.

Siedziba Fundacji mieści się w Warszawie. Wśród zrealizowanych przez State of Poland projektów znajduje się m.in. kampania edukacyjna Niepospolita, kampania informacyjna Tax Solidarity oraz szereg działań on-line o charakterze wizerunkowym.