Jabłonki w Warce

Jabłonki Swawole 2021 również w Warce – dołącz swoje wydarzenie do interaktywnej mapy festiwalu

Warka to jedno z najstarszych miast Mazowsza, kraina, która „jabłkiem stoi”. Nie dziwi więc fakt, że tereny te nazywane są „największym sadem Europy”, a jego granice okala kulinarny szlak jabłkowy. Spotkamy tu obfite sady owocowe i malowniczy krajobraz doliny Pilicy. Gdzie, jak nie tu, świętować smak najlepszych polskich jabłek? Jeśli organizujesz wydarzenie związane z naszymi najlepszymi jabłkami, już dziś bezpłatnie dołącz je do interaktywnej mapy. Jesteś sadownikiem, sprzedajesz jabłkowe produkty, a może masz zupełnie inny pomysł na inicjatywę spod znaku jabłka? W ramach festiwalu Jabłonki Swawole 2021 pomożemy Ci dotrzeć z informacją o Twoim wydarzeniu do szerokiego grona odbiorców.

Symbol tego, co w Polsce najlepsze

Jabłko – najsmaczniejszy owoc w raju, który skusił Ewę, dziś ma zachęcać turystów do sprawdzenia, jak smakuje Polska i jej jabłkowe specjały. #Jabłonki to czas, gdy cieszymy się ze zbiorów dojrzałych we wrześniowym słońcu jabłek. To okazja do tego, by organizować wydarzenia kulinarne, kulturalne i artystyczne oraz świętować to, co najlepsze w Polsce.

Świętowanie Jabłonek to wycieczki do malowniczych sadów i smakowanie lokalnych jabłkowych przysmaków. W tym roku Fundacja State of Poland wyszła z inicjatywą jednoczącą wszystkie jabłkowe wydarzenia w kraju w postaci interaktywnej mapy, do której można dołączać ze swoimi eventami. Dzięki temu wygodnemu, dostępnemu online rozwiązaniu, każdy ma możliwość bezpłatnego dodania swojego wydarzenia, a także zapoznania się z ofertą podobnych akcji z całej Polski.

Dodaj swoje wydarzenie w dwie minuty

Pomysłodawcy mapy zachęcają do kreatywnego i szerokiego podejścia do tematu – wśród dołączanych inicjatyw mogą się pojawiać zarówno znane, ugruntowane w lokalnych tradycjach sadownicze wydarzenia, jak i zupełnie nowe, kameralne propozycje pikników, koncertów w sadach, degustacje cydru i potraw, gry terenowe i wiele innych.

Bogactwo owoców i sadowniczych tradycji

Warka i jej okolice oferują wiele jabłkowych możliwości. Na szlaku zlokalizowane są atrakcje turystyczne, których głównym tematem oferty są jabłka grójeckie – produkt regionalny Unii Europejskiej i jabłka wareckie. Szlak prowadzi przez historię sadownictwa na ziemi wareckiej, od niewielkich gospodarstw rodzinnych, aż po nowoczesne systemy produkcji i dystrybucji owoców. Dlatego już dziś zachęcamy sadowników, producentów i wszystkich organizatorów wydarzeń związanych z jabłkiem do wspólnego świętowania Jabłonek.

Dołącz do świętowania Jabłonek!

Więcej informacji pod adresem: https://jablonki.com/dodaj-wydarzenie/.

Fundacja State of Poland została powołana w 2019 r., by przedstawiać nasz kraj w nowym, inspirującym i oryginalnym kontekście trafiającym do serc społeczności międzynarodowej – jako miejsce atrakcyjne, stymulujące, z własnym jasno zdefiniowanym i unikalnym charakterem. Chcąc utrwalić obraz Polski innowacyjnej i przodującej w wielu dziedzinach, koncentrujemy się głównie na obszarze ekonomicznym i gospodarczym.

Siedziba Fundacji mieści się w Warszawie. Wśród zrealizowanych przez State of Poland projektów znajduje się m.in. kampania edukacyjna Niepospolita, kampania informacyjna Tax Solidarity oraz szereg działań on-line o charakterze wizerunkowym.